Конспекти уроків 6кл

Тема заняття:
Динамічні  відтінки, як засіб музичної виразності  в створенні художнього образу співу на основі ліричної пісні.
Мета:
Засвоєння  виразних особливостей пісенності в мелодії та їх  виконавське втілення через виконання за допомогою динамічних відтінків; розвиток художньо-образного  мислення та уяви; закладання  основи вокально-хорових вмінь та навичок, формування художнього смаку, прищеплення  любові  до вокального мистецтва.
Завдання заняття:
1.      Створення художнього образу, розкриття ідейно-художнього змісту,  та вокально-технічна робота.
2.    Вокальне читання тексту, виспівуваня  твору та процес   вживання в образ.
3.     Оволодіння учнем динамічних відтінків у лирічної пісні.
4.    Робота над новим матеріалом.
5.     Розучування пісні «Срібна тополина» .Композитор Юанов С.М.

Методи:
·        словесні (розповідь, бесіда, пояснення);
·        наочні (демонстрація посібників, музичних , таблиця динамічних відтінків) ;
·        практичні (практична робота, навчальні вправи).

Рівні повідомлення навчального матеріалу:

·        інформаційний (розповідь, демонстрування, пояснення) ;
·        інформаційно-операційний (водночас з інформаційним способом відтворення навчального матеріалу розгорнуто пояснюється теоретичний матеріал в поєднанні з практичними вправами).

Методи виховання:

·        переконання;
·        емоційний вплив ;
·        стимулювання.
Терміни: пісня,  атака звуку, динамічні відтінки(forte,piano)

·        Міжпредметні зв’язки: музика і співи, українська мова та література,
                                              .

·        Тип заняття:  формування практичних умінь та навичок співу.
·        Форма заняття:  колективне

·        Обладнання:  таблиці, баян,синтезатор «Ямаха»,комп’ютер.
                           Хід заняття
І. Вступна частина
·        Повідомлення теми та мети заняття, очікуваного результату.
·        Актуалізація опорних знань.
·        Мотивація навчальної діяльності  учнів.
Учитель:
Доброго дня.
Тема  нашого заняття» Динамічні відтінки як засіб музичної виразності в створенні художнього образу пісні»
II. Розспівування.

1) Спів на заданій висоті різних голосних (а, о, е, и, у);

2) Вправа для активізації роботи артикуляційного апарату на складах да, де, ді, до, ду, бра, бре, брі, бро, бру

                       Картинки по запросу розспівки
Ви вже знайомі з тім ,що  красу пісні можливо  передати співучістю, «польотністю» виконання.
Пригадайте українські народні пісні ,які своєю  співучістю не просто торкнулись ваших почуттів ,але й запам’ятались назавжди.
Слухання «Веснянка» Л.Дичко з кантати «Пори року « Г.Ф Генделя.

Сила пісні невичерпна. Українські пісні надзвичайно мелодійні, в них поєднується пісенність української мови та чарівність мелодії.
Лунає пісня українська
І степ безмежний ожива,
Промінням сонячним на квітах
Чарівна бавиться весна.
     Цвітуть кущі, дерева, трави,
Під музу стелиться земля
Стежками в'ється і співає
Духмяним подихом тепла.
      Стоїть замріяна калина
І коси стелить у вікно,
Старий Дніпро набрався сили
І дзвін по хвилях понесло.
Зачарувалася долина.
Бджолиним гулом загула,
І полетіли наче діти
До материнського крила.
Лунає пісня українська,
У кожну хату шле тепло,
Як своїм дітям добра мати
Дарує спокій і любов.
автор: Еней


   Завдяки чому  пісня стає чарівною?

             Картинки по запросу динамічні відтінки музики

Зміст пісні завжди диктує нам про необхідність зміни сили звуку.
Музика ,як людська мова,наповнена розмаїттям звукових відтінків.
Чим більше таких відтінків,тим вона виразніша.
Таки звукові відтінки називаються  динамічними.
Динамічні відтінки  це своєрідні фарби,які  розфарбовують музику у різні кольори.
Якщо нам потрібно виразити добро, ласку, тишу, таємничість, стриманість, ми застосовуємо нюанс piano (тихо).

 Почуття  радості, відчаю, болю виражаємо нюансом forte (голосно, гучно) і т. п.
Поглянемо як позначаються piano та forte.
Прослухаємо пісню « Срібна тополина» .
Композитор Юанов С.М.


Срібна тополина, чом така сумна?
Вже не за горами молода весна.
Вже не за горами зоряна пора,
Вітер срібнокрилий прилетить з Дніпра.
Приспів:
Не шуми, тополе-тополино,
Під моїм засмученим вікном.
Душу привітай, немов дитину,
Зелен-віттям, цвітом і добром.

Зацілує віття, щоб лист воскрес,
Щоб здіймалась крона стрімко до небес.
Щоб несла ту радість птиця на крилі,
Наче пісню-долю рідної Землі.

Приспів.
Які почуття  визиває пісня.?
Робота с динамічними відтінками .
Які динамічні відтінки превалюють у пісні?
Чому потрібно надавати перевагу forte,piano  в окремих рядках  пісні?
Які почуття вони викликають?
·        Розучування пісні.
·        Підсумок  уроку.






На наступну сторінку можна перейти, натиснувши на стрілочку.
                                          Картинки по запросу стрелки